Góry latem to same korzyści

Wszyscy jesteśmy zmęczeni obecną sytuacją, ale widać powoli światełko w tunelu. Już niedługo będzie można udać się na zasłużone wczasy. Ale skoro można już wyjechać to dlaczego by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Wybierając wyjazd w góry nie tylko mamy możliwość spędzenia czasu z rodziną w sposób aktywny, ale również poprawić swoje zdrowie. Nie od dzisiaj wiadomo, że aktywny wypoczynek służy poprawie samopoczucia.

Górskie powietrze to samo zdrowie. Jest wyjątkowo czyste a trasy z dala od smogu miasta są idealne aby się nim napawać. Przebywanie na wysokości sprzyja głębszemu oddychaniu co jest pomocne dla wydolności płuc, astmy czy innych schorzeń układu oddechowego. Ale nie tylko sam oddech się poprawia. Spacerując po górach lub w dolinach poprawia nam się krążenie, zwiększa się liczba czerwonych krwinek, uwalniają się endorfiny a dzięki mikroklimatowi występującemu wyłącznie w górach zmniejsza nam się ryzyko infekcji.

Nie zapominajmy o walorach estetycznych. Tylko na szlaku spotkamy tak liczne stworzenia, posłuchamy niezakłóconych niczym śpiewów ptaków i popatrzymy na przepiękny teatr przyrody. Naukowo udowodniono, że kolor zielony poprawia nastrój. W górach nam go nie zabraknie. Otoczeni lasami i rozległymi łąkami będziemy mieć wiele okazji do sprawdzenia tej tezy.

Powyższe korzyści z przebywania w górach to tylko początek. Jest ich znacznie więcej. Najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze i choć raz wybrać się np. do Livigno gdzie znajdziecie trasy trekkingowe na każdym poziomie zaawansowania. Zapraszamy do Włoch na wakacje.

About Author

Jafi Sport Bike Team

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *