Power of science – zaufaj profesjonalistom

Jafi Sport od ponad 21 lat zajmuje się wyjazdami sportowymi. Nie tylko organizujemy wyjazdy dla aktywnych, ale i sami promujemy ten styl życia. Pasjami właścicieli to judo oraz rowery (oczywiście poza nartami, które wszyscy kochamy). Obaj zajmują się sportem profesjonalnie, więc najlepiej znają się na potrzebach sportowców i chętnie dzielą się swoją wiedzą i pasją z Klientami Jafi Sport. Dlatego też nawiązali współpracę z Power of Science. Firmą, która potrafi odpowiednio zadbać o potrzeby profesjonalistów, ale też amatorów, którzy wymagają się siebie więcej niż sport rekreacyjny raz na jakiś czas.

Jedną z bardziej interesujących form treningu dostępnych w Power of Science jest trening w hipoksji. Jeżeli pierwszy raz słyszycie to pojęcie to jest to nic innego jak trening w warunkach kontrolowanego niedotlenienia, czyli symulacja treningu wysokogórskiego. Gdy powietrze ma mniejsze nasycenie tlenem nasz organizm próbuje się dostosować do nowych warunków i wytwarza m.in erytropeotynę – hormon odpowiedzialny za wytwarzanie czerwonych krwinek. Większość osób, które były w górach powyżej 2000 m n.p.m. doświadczyło niedogodności związanych z wysokością. Najczęściej objawia się ona szybszym zmęczeniem, bólami i zawrotami głowy, problemami ze snem. Jeżeli kiedykolwiek przydarzyła Wam się taka sytuacja to rozwiązaniem może być właściwy trening z Power of Science. Objawy choroby wysokościowej można leczyć lekami, ale bardziej skuteczne jest przyzwyczajenie organizmu do innych warunków ciśnieniowych co poprawi nie tylko samopoczucie, ale i nasze wyniki w sporcie i wydolność organizmu.

Należy pamiętać, że trening w warunkach hipoksji nie jest dla wszystkich. Powinni unikać go osoby z problemami kardiologicznymi, cukrzycą czy nadciśnieniem. Nie należy eksperymentować samodzielnie – zaufajcie specjalistom. Przed każdym treningiem trenerzy z Power of Science na pewno zajmą się wami profesjonalnie i z pełną uwagą, więc każdy trening – niezależnie od wybranej opcji będzie pod właściwym nadzorem i zachowaniem bezpieczeństwa.

About Author

Jafi Sport Bike Team

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *