Zawodnicy

ZAWODNICY

Popularny „Tata”, przedsiębiorca, kochający mąż i ojciec dwójki dzieci.

Karol Anderko

data urodzenia: 17.07.1971 r., wzrost: 189 cm. Specjalizuje się w konkurencjach szybkościowych. Jest urodzonym podróżnikiem, lubi dobre kino oraz wołowego steka. Ulubioną trasą Karola jest Vasilikis – Porto Katsiki. Ulubiony cytat: „I tak umrzesz”. Pasmo kolarskich sukcesów to przyzwoite miejsca w konkurencjach czasowych i wyścigach klasycznych.

Handlowiec, ojciec dwóch córek, trener kolarskiego UKS Avatar.

Rafał Sekta

data urodzenia: 23.09.1982 r., wzrost: 186 cm. Specjalność: klasyki, czas. Ulubiona trasa: Tour de Rybnik, Tour de Pologne amatorów. Hobby: modeling. Ulubiony cytat: „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”. Ulubione danie: Rolada ślonsko i całe ziymioki z zołzom Ulubiony film/serial: „Avatar”. Osiągnięcia: medale MP w konkurencjach czasowych.

Handlowiec/bajerant, ojciec trójki dzieci, współwłaściciel Jafi-Sport, instruktor narciarstwa.

Wojtek Wardziak

data urodzenia: 5.12.1980 r., wzrost: 178 cm. Specjalność: klasyki, czasówki. Ulubiona trasa: Sella Ronda. Hobby: rower, narty, manipulacja. Ulubiony cytat: „nigdy się nie poddawaj”. Ulubione danie: Bresaola. Ulubiony film/serial: „Brave Heart”. Osiągnięcia: V-ce mistrz Polski w jeździe drużynowej na czas.

Stary kawaler poszukujący przygód. Piotruś Pan, który ma trudność z siedzeniem na jednym miejscu (jednocześnie wraca jak bumerang do Cieszyna).

Piotr Jeżewski

Data urodzenia: 21.01.1992. Wzrost: 176 cm. W życiu codziennym kreatywny, głównie w pracy. Ogromne doświadczenie i wachlarz umiejętności interpersonalny widoczny w towarzystwie kobiet (nie tylko zainteresowanych rowerem). Hobby: kobiety, wino, wszelakie aktywności fizyczne (im więcej tym lepiej). Osiągnięcia: dziewczyna, drużynowa wygrana Podhale Tour 2020, kilka podiów na mniejszych wyścigach w tym brązowy medal MP parami na czas, malowanie ścian. W zimie bawi się po lasach z deskami u stóp.

Od dziecka jestem związany ze sportem. Najpierw uprawiałem pływanie, potem rozpocząłem krótką przygodę z triathlonem.

Jakub Lysko

Data urodzenia: 23.04.1985. Wzrost: 185 cm. Niestety w pewnym momencie musiałem więcej czasu i energii poświęcić nauce i pracy. Moimi największymi osiągnięciami sportowymi było zdobycie 2 srebrnych medali MP, wielokrotne miejsca w pierwszej 10 MP, kilkanaście tytułów mistrza śląska ale niestety było to zbyt mało aby postawić w 100% na sport. Po chwilowej rozłące ze sportem (i osiągnięciu wagi 100 kg+) rozpocząłem swoją przygodę z bieganiem. W bieganiu doszedłem do wysokiego amatorskiego poziomu tj. wyników na poziomie ok 2:30 w maratonie i 1:11 w półmaratonie. Jako formę treningu uzupełniającego od wielu lat stosowałem jazdę na rowerze i zawsze sprawiało mi to bardzo dużą frajdę. Przy okazji lockdownu i odwołania wszystkich imprez biegowych do których się przygotowywałem zainwestowałem w nowy rower aby okres przymusowego roztrenowania przyjemnie spędzić ``w siodle`` i odreagować. Zacząłem pojawiać się na lokalnych ``ustawkach`` kolarskich i szybko okazało się że taka forma aktywności bardzo mi odpowiada. Kolarstwo stało się moją główną dyscypliną sportową i sposobem spędzania wolnego czasu. Można powiedzieć, że uzależniłem się od dwóch kółek. Kolejnym celem i wyzwaniem stały się starty w wyścigach amatorskich gdzie chciałbym spróbować swoich sił i nabrać większego doświadczenia.

Hej nazywam się Simão, mam 29 lat i jestem z Portugalii Kończę studia na kierunku Sports Management i pracuję jako trener personalny.

Simão Pedro

Data urodzenia: 3.07.1991. Wzrost: 182cm. Uwielbiam kolarstwo, dzięki pasji dołączyłem do Jafi Sport Bike Team. Dla informacji, jestem najpiękniejszy z drużyny hahaha. Moim celem jest pomoc Jafi w zdobyciu jak największych sukcesów w tym sezonie, a pewnego dnia mam nadzieję że prześcignę wszystkich

Mieszkam w Katowicach, gdzie także pracuję jako programista.

Bartosz Mitmański

Data urodzenia: 29.12.1991. Wzrost: 185cm. Na szosie ścigam się od sezonu 2018. Poprzednie 2 sezony startowałem w barwach PM Bike Racing Team. Do tej pory 9 razy stawałem na podium, z czego 4 to zwycięstwa. Najbardziej mi pasują kryteria lub wyścigi płaskie/pagórkowate z myślą o mocnym finiszu. W obecnym roku przechodzę do M30, która moim zdaniem jest najmocniejszą kategorią, więc będzie to dla mnie nie lada wyzwanie. Jako odskocznie od roweru lubię zagrać w squasha, pojeździć na nartach lub wybrać się na górskie szlaki. Dla relaksu niezastąpiony jest dla mnie dobry film Z chłopakami z Jafi często rywalizowaliśmy na okolicznych wyścigach. W nadchodzącym sezonie dołączam do zespołu podążając za powiedzeniem: “If you can't beat them. Join them”

Jako bajtel biegałem za piłką, ale nie po to, żeby wpadała do bramki.

Lech Głowiak

Data urodzenia: 3.12.1985. Wzrost: 175cm. Nogi miały boleć, a w gardle miał być smak krwi. Potem była siatkówka - nadal sport - a dziewczyny piękne. Niestety ogólniak się skończył, a na kontynuowanie na poziomie AZS-ów brakło wzrostu i techniki. Zaczęło się bieganie i trwało ponad dekadę. W udało się wygrać pomniejsze lokalne zawody, czasem jakieś pudła w kategorii. Najlepiej poszło w na maratonie w Poznaniu 2018 i zdobyciu MP informatyków. Szosę nabyłem w 2016 i zacząłem bywać na lokalnych ustawkach rowerowych. Teraz przyszła kolej na prawdziwy trening i starty na dwóch kołach. Staram się to wszystko pogodzić z pracą za biurkiem, gotowaniem (i jedzeniem), naprawianiem starego domu oraz ogarnianiem życia z czwórką dzieciaków.

Uczeń technikum informatycznego, od najmłodszych lat interesuje się pływaniem.

Pelka Jakub

Data urodzenia: 30.07.2002. Wzrost: 183cm. W wieku 15 lat zaczął jeździć, trenować i ścigać się w JAFI SPORT BIKE TEAM. Jego specjalnością jest jazda indywidualna na czas. Ulubionym cytatem jest: ``It never gets easier, you just go faster”. Jego osiągnięcia to przyzwoite miejsca na czasówkach i wyścigach ze startu wspólnego.

Kolarstwo szosowe zaczął uprawiać w wieku 12 lat w klubie GKS KRUPIŃSKI SUSZEC u P. Franka Gazdy i uprawia go do tej pory z kilkuletnią przerwą.

Pelka Dariusz

Data urodzenia: 15.02.1978. Wzrost: 178cm. Prywatnie prowadzi działalność budowlaną oraz jest mężem i ojcem. Jego hobby to: jazda na rowerze, dobry film oraz wypoczynek. Ulubiony cytat Darka: „Do odważnych świat należy”, a ulubione filmy: American Flyers (Kolarze),Top Gun. Najważniejsze osiągnięcia: zwycięstwo w Challenge Śląskiego Związku Kolarskiego w kat. Młodzik, 10miejsce w wyścigu Road Maraton „Pętla Beskidzka” kat. B w 2017 r. na dystansie 156 km.

Inżynier budownictwa, który zamiłowaniem do aktywnego trybu życia dzieli się z innymi, budując obiekty sportowe i rekreacyjne w całym kraju.

Nowok Michał

Data urodzenia: 25.06.1980. Wzrost: 180cm. Zaraża swoją aktywnością swoje dzieci i najbliższych. Uwielbia również kreatywne zabawy klockami lego w towarzystwie dzieci. W kolarstwie szuka ciągle nowych wyzwań. Od zawsze pasjonuje się długimi dystansami i w tym też czuje się najlepiej. Na swoim koncie ma między innymi 4 miejsce na dystansie ultramaratonu 1008km.

Ojciec dwójki córek Oliwki i Paulinki, manager Sklepu Twomarksport.

Grzempa Jan

Data urodzenia: 02.03.1987. Wzrost: 182 cm. Pomysłodawca Środowych Ustawek kolarskich w Bielsku i wspólnych Niedzielnych Treningów, prowadzący w okresie zimowym Czwartkowych Treningów na platformie Zwift. Specjalizuje się w wyścigach klasycznych, kryteriach. Twierdzi, że jak jest noga to wszystko pojedzie. Jego hobby są wszelakie aktywności fizyczne, kieruje się zasadą: „bądź twardy”. Osiągnięcia: Vice Mistrzostwo Polski w kolarstwie Przełajowym, Vice Mistrzostwo Małopolski w Kolarstwie Przełajowym, Mistrzostwo Małopolski na szosie ze startu wspólnego. Wygrana klasyfikacja Challenge Małopolskiego Związku Kolarskiego. Wiele zwycięstw w Kryteriach na Śląsku i Małopolsce. 6 Miejsce w Mistrzostwach Polski Sante Zwycięstwo w wyścigu Tomka Marczyńskiego, kilkanaście wygranych wyścigów w całej Polsce. Jak twierdzi – jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Przygoda z kolarstwem szosowym u Piotra zaczęła się wiosną 2010 roku, kiedy to kupił swoją pierwszą w życiu kolarzówkę.

Kiełkowski Piotr

Data urodzenia: 9.08.1978. Wzrost: 182cm. Nie trenował w klubie kolarskim za „młodu”, wtedy grał w „streetball”. Lubi podróże z rowerem, zwiedzając świat, poznając nowe miejsca, wjeżdżając na nowe góry, przełęcze. Bardzo lubi kuchnię śródziemnomorską, interesuje się koszykówką, hokejem, turniejem tenisa ziemnego Australian Open. Lubi dobry film, oglądać stadniny koni, wędrówki piesze w zimie po górach. Prywatnie mąż i ojciec jednej córki studentki i medalistki MP w hali w sprincie, mundurowy. Łącznie wziął udział w kilkudziesięciu wyścigach w kraju i kilku zagranicą, w tym najlepiej zorganizowanym w jakim wziął udział to Marcialonga w Predazzo. Cieszy się na co dzień z każdego kilometra przejechanego na rowerze.

Specjalnością Kamila są góry. Jego ulubionym podjazdem jest Lysa Hora.

Kamil Mieszczak

Data urodzenia: 16.02.1993. Wzrost: 183cm. Oprócz kolarstwa interesuje się narciarstwem i windsurfingiem. Lubi dobrą kuchnię, a szczególnie golonkę. Ulubionym jego filmem jest Iron Man, a w życiu kieruje się zasadą, że „nadzieja umiera ostatnia”. Szerokie pasmo sukcesów to m.in. 1 miejsce w MP drużynowych 2019 1 miejsce Pętla Beskidzka 2019 4 miejsce MP ITT 2019 4 miejsce MP górskie 2019 3 miejsce MP Osiek 2020 2 miejsce Tatra Road Race 2020

Stara się żyć tak jakby każdy dzień był ostatnim, wyznaczając sobie ciągle nowe cele.

Stuchlik Wojciech

Data urodzenia: 20.06.1980. Wzrost: 183cm. Uwielbia podróżować, aktywnie spędzać czas, nawet na wakacjach. Oprócz żony, ma jeszcze dwie miłości – rajdy samochodowe oraz kolarstwo. Przygodę z „szosą” zaczął w roku 2017. Słucha każdej dobrej muzyki w zależności od nastroju. Motto życiowe – „Never give up” Placek po węgiersku to przysmak którego czasem nie potrafi sobie odmówić. W kolarstwie najbardziej kręci go i napędza rywalizacja na zawodach oraz górskie podjazdy. W roku 2020 był o 5 sek. od medalu MP w jeździe na czas parami, ale jak twierdzi pasmo prawdziwych sukcesów dopiero nadchodzi ? ? ?

Ojciec trójki dzieci, prywatnie prowadzi działalność.

Rutkowski Krzysztof

Data urodzenia: 16.11.1977.r. Wzrost: 178 cm. Oprócz kolarstwa jest uzdolniony muzycznie, gra na gitarze i pianinie. Ulubionym cytatem Krzysia jest: ``Co cię nie zabije to cię wzmocni``. Trasy jakie preferuje to takie pozbawione kraks ?

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec, niepoprawny optymista i amator kilku dyscyplin sportowych.

Maćkowski Marcin

Data urodzenia: 9.11.1973 - podobno najlepszy z możliwych. Wzrost: 170cm. Do niedawna ultra maratończyk, triathlonista obecnie po prawie trzydziestu latach wrócił do ulubionego kolarstwa. Rower to nie tylko pasja, ale też stan umysłu. To wspaniałe chwile, wspomnienia, wieloletnie przyjaźnie, mnóstwo pozytywnie zakręconych ludzi i odskocznia od dnia codziennego. To również spora dawka adrenaliny z nutą rywalizacji.